Tuesday, 2018-11-20, 10:38 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Main » 2010 » November » 21
www.kaltersia.tk 

Views: 2341 | Added by: men2y | Date: 2010-11-21 | Comments (0)


Albin Kurti synon bashkimin e kombit, referendumi fshin kufijtë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albi Kurti, në një bisedë me KTV-në, në emisionin e popullarizuar "Rubikon” të Adriatik Kelmendit, ka ripërsëritur se kjo Lëvizje ka synim në programin e saj bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Por ka mohuar të ketë deklaruar se angazhohet për bashkimin e të gjitha trojeve shqiptare, duke shtuar se Lëvizja angazhohet për bashkimin e kombit shqiptar. vazhdon
Ndërkaq rreth burimeve financiare të Vetvendosjes Kurti pranon se Florin Krasniqi do ta ndihmojë fushatën zgjedhore, ndërsa anëtarësia është duke e ndihmuar shtrirjen e kësaj lëvizjeje nëpër Kosovë. Ai ka folur edhe për aktin e "shitjes së banesës së tij” duke mos e konsideruar këtë si një sakrificë.
Lëvizja Vetëvendosje është e gatshme dhe e hapur të takohet me cilindo përfaqësues ndërkombëtarë në Kosovë, ka thënë lideri i Vetëvendos ... Read more »
Views: 922 | Added by: men2y | Date: 2010-11-21 | Comments (0)


    Padi pse fëmijët duan t'u mësojnë shqip

Të hënën duhet të fillojë procesi gjyqësor kundër prindërve të 11 nxënësve të fshatit të Strugës , Podgorcë të cilët morën padi nga Ministria e Arsimit. vazhdon
Sipas tyre, shteti u ndalon fëmijëve të tyre që të mësojnë në gjuhën amtare shqipe. Ata pohojnë se interesim kishte edhe tek prindërit e nxënësve të tjerë, por për shkak të presioneve dhe frikës nga paditë, ata hoqën dorë nga qëllimi që ti lëshojnë fëmijët në shkollë.
‘Fëmijët tanë i trajtojnë si të çregjistruar përkatësisht se nuk ndjekin kurrfarë mësimi. Para dy ditësh bisedova personalisht me zëvendësministren, më tha se e ka informuar ministrin por ende pret përgjigje. Unë i thash se nuk janë të interesuar për rastin tonë. Të shikoni kur të jenë këtu të pranishëm edhe dy arsimtarët. Askush nuk i përshëndet, as mirëdita nuk u thonë. ‘, thotë Fadil Reckoski, prind.
‘Për tërë këtë problem ne e in ... Read more »
Views: 777 | Added by: men2y | Date: 2010-11-21 | Comments (0)

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  November 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$