Wednesday, 2018-10-17, 1:34 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Main » 2010 » November » 1 » Kurani Dhe SHkenca
11:54 PM
Kurani Dhe SHkenca
                                        ShënimetShënime nga Qur'an and Science
 
     HEKURI I ZBRITUR | THE SENT DOWN IRON
     Nga Qur'an and Science · 2010-10-22 
     SHQIPHekuri është një nga elementet e theksuara në Kur’an. Në Suren Hadid, që dmth Hekur, ne jemi të informuar:
"Ne e kemi zbritur edhe hekurin që në të ka forcë të fortë dhe dobi për njerëz…” (Kur'an, 57:25)
Shufër hekuri
Fjala "anzalna," e përkthyer si "zbritur” dhe e përdorur në ajet për hekurin, mund të mendohet se ka një kuptim metaforik p... 
TOKA NXJERR NGARKESËN E SAJ | THE EARTH DISGORGES ITS CHARGES
Nga Qur'an and Science · 2010-10-14

SHQIP


"Kur të dridhet toka me dridhjen e saj të fuqishme, dhe të nxjerrë toka atë që ka në brendinë e saj (barrën nga brenda), Dhe njeriu të thotë: "Ç'ka kjo (që bën këtë dridhje)?" Atë ditë, ajo i rrëfen tregimet e veta" (Kur’an, 99:1-4)
Fjala "zilzal” në Arabisht do të thotë tërmet ose dridhje, dhe fjala "athqalaha” do të thotë "ngarkesën, ba...


Views: 678 | Added by: men2y | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  November 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$