Sunday, 2019-02-24, 6:36 AM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Bricjapi (21 Dhjetor – 19 Janar)
Motoja e tij (e saj): Unë shfrytëzoj...

Karakteristikat: Serioz, mendimtar, ambicioz, synon kah suksesi n[ vitet e mëvonshme. Është i qëndrueshëm, ka vullnet të pathyeshëm, i zgjuar, spirituoz (shpirtëror), i pasigurt, por edhe materialist, egoist. Arrin çdo gjë që i përkushtohet. Nuk kërkon mirënjohje për vete. I kontrollon ndjenjat.

Planeti: Saturni

Profesionet: Muratorët, kopshtarët, monarkët, të vetmuarit, policët, drejtorët, menaxhuesit, artistët, kompozitorët, piktorët, skulptorët, udhëheqësit e kontabilitetit.

Dobesite: Turpi

Përgjithshme - Një qiell bujar si ai i vitit 2008 sigurisht që do të ketë lënë një kujtim të bukur për shumë njerëz të shenjës së Bricjapit, edhe pse me këtë pesimizëm të thellë do të lodhesh për ta pranuar. Do të kesh mësuar që të jesh më pozitiv, më i pranueshëm dhe tolerant kundrejt të tjerëve dhe mbi të gjitha kundrejt vetë jetës. Do të ketë më shumë mundësi për të sistemuar llogarinë tënde bankare, si dhe për të rregulluar çështje të vjetra financiare. Logjika jote natyrale do të jetë një thirrje kundër iluzioneve që krijon Jupiteri në disa periudha dhe do të bëjë që të rriten shpenzimet tuaja.

Nëse ke lindur më 22, 23, 24 dhe 25 tranzitimi i tij këtë vit do të të interesojë drejtpërdrejt dhe mund të sjellë ato ndryshime ekzistenciale për të cilat aspiron që prej kohësh. Do të jetë një metamorfozë e gatshme që të amplifikojë perspektivën tënde pa të lënë që të burgosesh në atë vizion të mallkuar fiks që zakonisht ke mbi gjërat dhe jetën. I vetmi aspekt negativ do të prezantohet nga lëvizja e Venerës te dashi (nga 3 shkurti deri më 6 qershor). Kush përjeton dy histori dashurie (një zyrtare dhe një klandestine) do të gjendet shpesh në krizë dhe mes prillit dhe majit do të jetë i detyruar që të zgjedhë. Nga ana tjetër pjesëtarët e familjes tënde të origjinës do të kërkojnë shumë nga energjitë e tua.

Objektivi i vitit: Largo ndjenjën e fajit. Organizo punët në mënyrë që të përfitosh sa më shumë kohë të lirë.

Karriera - Me ndihem dhe mbështetjen e porreve tuaj do te arrini te ngjisni shkallet e suksesit dhe te shkoni përpara me projektet tuaja te biznesit ketë vit. Do te keni mundësinë e përfaqshmit te biznesit apo organizatën ku punoni ne mbledhje shume rëndësishme te cilat do te shënojnë sukses ne karrierën tuaj. Jeta juaj profesionale do te ndryshoje ketë vit duke pasur sukses, prosperitet dhe sigurisht pasurim te llogarive tuaja bankare.

Dashuria - Diferencime ose diskutime për shkak te vështirësisë ne komunikim mes bashkëshorteve do te sjelle një krize martesore ketë vit për bricjapet. Duke I treguar partnerit tuaj se ju besoni tek ata do t’ju sjelle me afër dhe do te beje qe dashuria juaj te rritet. Beqaret mund te takojnë kandidatë për te kaluar jetën ne grupe vullnetare. Ka shume rendësi qe ju te gjeni njeriun perfekt. Te dashurit për një kohe te gjate mund te shkojnë drejt kurorëzimit gjatë këtij viti.

Familja - Horoskopi parashikon keqkuptime dhe zënie mes anëtareve te familjes gjate gjysmës te dyte te vitit. Ne këto situata mundohuni te kontrolloni veten ne mënyrë qe te mos lëndoni te dashurit tuaj. Dikush afër jush do te mundohet qe t’ju çoje ne argumente te forta. Shihni situatën de mundohuni te evitoni argumenta te panevojshme. Mos lejoni askënd qe te përfitoje nga gjerezoteti juaj. Ndihmoni fëmijët me përfundimin e punëve te tyre dhe cojini ata ne aktivitete te ndryshme jashtë shtëpisë. Pergatituni mire para se te paraqiteni e intervista pune apo ditet e provimeve për studentet.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  February 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$