Friday, 2019-05-24, 8:37 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Akrepi (23 Tetor – 21 Nentor)
Motoja e tij (e saj): Unë veçohem...

Karakteristikat: Posedon vullnet të madh, është dinamik, i koncentruar, këmbëngulës dhe serioz. E tërheqin provokimet. Është misterioz, enigmatik, i errët. Bënë çdo gjë për miqtë, por gjinisë së kundërt nuk i beson. Deviza e tij/ saj është "krejt ose hiç” . është dashnor dhe shkencëtar i madh.

Planeti: Plutoni

Profesionet: Financier, psikiatër, detektiv, avokat, spiun, speleolog, tregtar, okultist.

Dobesite: Xhelozia, hakmarrja

Përgjithshme - Për shumë njerëz që kanë lindur nën shenjën e akrepit ky vit ka shënuar një etapë të rëndësishme të jetës së tyre. Ishin aq të shumtë planetët në favor të tyre sa në një mënyrë a në një tjetër do t‘ua kenë lehtësuar gjërat me influencën e tyre pozitive. Bëhej fjalë për atë rikompensim që e prisje prej kohësh e që mund të jetë manifestuar në formën e parave, dashurisë, miqve, sukseseve profesionale.

Do hysh në vitin 2010 i sigurt që problemet e pengesat nuk do jenë në gjendje të ta cenojnë atë që ke arritur. Mund të ketë mbetur ende ndonjë gjë për t‘u shpënë në fund, sidomos për ata që kanë lindur gjatë ditëve të fundit të shenjës, por në vija të trasha do kesh mundësinë të shijosh sa duhet të gjitha ato që ke arritur.

Ndërkaq, Jupiteri do jetë më pak bujar me ty, por ndikimi i tij negativ nuk do jetë aq i fortë. Influenca e tij mund të të shtyjë të ndërrosh shtëpi, të shkosh të jetosh në një qytet tjetër, ndoshta të shesësh e të blesh. Duhet të veprosh në të gjitha rastet brenda caqeve të ligjit dhe të lexosh me vëmendje çdo klauzolë të kontratave që do nënshkruash.

Objektivi i vitit: të mbash fort pozitat që ke arritur, të mbash në jetë atë që vlen vërtet e të ndahesh nga njerëzit pa vlera e nga realitetet subjektive.

Karriera - Parashikohen financa te mire për akrepat. Përqendrohuni ne projektet tuaja qe keni ndërmend te investoni. Besojini intuitës tuaj dhe ndiqni ëndrrat tuaja. Mos u influenconi nga gjykimi i te tjerëve dhe lejoni punedhenesit t’ju japin një dore ne planet tuaja me këshillat e tyre. Ndonjë bashkëpunëtor mund te mundohet te marre kredi për punën tuaj, por ju mos dilni ne përfundime te nxituara pa pasur te gjitha informacionet e nevojshme ne dore. Tregoni sensibilitet ne tranzakcionet financiare. Mos u angazhoni ne biznese te rrezikshme.

Dashuria - Horoskopi parashikon një jete sentimentale interesante për akrepat. Partneri juaj do te ketë nevoje për vëmendje speciale nga ana juaj. Jepini mbështetje te pakushtëzuar bashkëshortit apo bashkëshortes tuaj. Kini kujdes ne gjysmën e dyte te vitit pasi mund te përplaseni me gjera negative.

Familja - Jeta familjare do te jete me prosperitet. Do te keni fame dhe reputacion te mire ne rrethin shoqëror. Ekskursione, apo aktivitete sportive jashtë shtëpisë do t;ju mbajnë aktiv. Do te keni një sukses te garantuar ne fushën akademike qe do t’ju siguroje një te ardhme te mire. Kini kujdes me ngritjen e makinës pasi mund te pësoni dëmtime te vogla. Probleme shëndetësore, këshilla proderore, investime dhe edukacioni do te jene temat qe kryesojnë vitin 2010.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  May 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$