Thursday, 2019-06-27, 1:08 AM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Ujori (20 Janar – 17 Shkurt)
Motoja e tij (e saj):Unë di...

Karakteristikat: Individualist, origjinal, jokonvencional, vërtetëdashës. Është kontravers, i pakapshëm, sharlatan, bohem, bixhozçi. Plason ide të reja. Nuk e duron kontrollin.

Planeti: Urani

Profesionet: Fotografët, inxhinierët, kompjuterët, regjisorët, aktorët (artistët), balerinat, shpikësit, hulumtuesit, fizikanët, antikët, gazetarët, mjekët e syve (okultistët), profesionet e reja.

Dobesite: Egoist ndaj të afërmve, ndërsa humanist ndaj të tjerëve

Përgjithshme - Çdo vit yjet i dedikojnë favore të mëdha një shenje në mënyrë të veçantë dhe në 2010 i takon pikërisht ujorit një gjë e tillë.

Do të harroni kohën e vështirë, sakrificat dhe provat veçanërisht në fushën sentimentale që kaluat gjatë dyvjeçarit 2005-2007. Tanimë përmes një maturie të veçantë do të kesh rigjetur ekuilibrin, dhe një dëshirë të këndshme për të rihyrë në lojë. Planeti bujar do të dijë që të rrisë potencialet e tua, tërheqjen tënde dhe t‘i hapë vend entuziazmit. Do të përdorësh në mënyrë të frytshme frymën krijuese, idetë dhe projektet dhe rezultatet nuk do të zhgënjejnë. Do të mund t‘i lejosh vetes gjithçka që të është mohuar deri tani, sepse fati i mbarë do të jetë në krahun tënd. Por duhet të mësosh se Jupiteri është edhe një maestro i madh i iluzionit dhe pikërisht për këtë duhet të mbash parasysh këshillën që t‘i mbash këmbët në tokë. Kjo do të duhet gjithnjë. Neptuni në shenjë që prej vitesh do të influencojë kryesisht të lindurit nga 11 deri më 16 shkurt, duke i shtyrë drejt ndryshimeve të mëdha nga një impuls i brendshëm. Do të jetë i aftë që të të garantojë fitime të reja financiare, jo të marra nga një prekje fati, por si pasojë e një pune të kryer me impenjim.

Objektivi i vitit: Shfrytëzo momentet e lumtura dhe fatin.

Karriera - Ju do te punoni shume gjate këtij viti për te manifestuar aftësitë dhe vizionin tuaj ne jetën profesionale. Ketë vit duhet te mendoni për te kërkuar mundësi me te mira për karrierën tuaj. Planifikoni një derdhje tjetër paraje për te stabilizuar financat tuaja. 2010 do te ketë mundësi te reja si për ju qe jeni te punësuar edhe ata qe janë te papunësuar. Aftësitë tuaja te komunikimit do t’ju ndihmojnë për te arritur ne kontakte sociale me te pasurit dhe te famshmit. Mos lejoni bashkëpunëtoret t’ju ndërhyjnë ne gjykimet tuaja për te ardhmen.

Dashuria - Dashuria dhe romanca po çel për ujoret. Nëse jeni beqare, përgatituni për lidhje te reja te shpeshta nga fundi i këtij viti. Ka shume mundësi për propozime martesash nëse akoma zemra juaj është e thyer, përgatituni për një dashuri te re qe do t’ju sjell lumturi ne jetën tuaj. Për te pamartuarit parashikohet nje vit i qete. Do te mësoni si te shprehni ndjenjat tuaja dhe te gëzoni momentet e bukura ne çift.

Familja - Do te shkoni mire me familjen dhe miqtë tuaj. Përgjegjësitë familjare do te kenë prioritet gjate gjithë vitit dhe koha juaj me e madhe do tu kushtohet atyre.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  June 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$