Friday, 2019-05-24, 8:42 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Dashi (20 Mars—19 Prill)
Motoja e tij (e saj): Unë jam...

Karakteristikat: Aksionar, i vendosur, guximtar, impulsiv, kokëfortë, dinamik. Ka energji të fortë, por nuk ka vullnet të qëndrueshëm. Disponon bukuri fizike. E do sportin dhe të gjitha llojet e aktiviteteve fizike

Planeti: Marsi

Profesionet: Politikan, inxhinier, avokat, komik, ushtar, kimist, astronom, kirurg, mishtar, floktar.

Dobesite: Arrogant. Nuk i peshon fjalët.

Përgjithshme: Vjen nga një vit jo shumë brilant, në të cilin mania jote për t‘u dukur është frenuar shpesh, e bllokuar nga transiti i dyshimtë i Jupiterit. Edhe Dashi më fatlum është gjendur përpara shqetësimeve të tipit ekonomik, si dhe ndonjë mërzi në fushën profesionale. Nëse lumturia është objektivi kryesor i vitit, 2010-a do të dhurojë atë që gjithmonë ke ëndërruar, ose pothuajse, ëndrrat dhe shpresat do të realizohen njësoj sikur të kishe në dorë një shkop magjik. Shumë planetë janë në anën tënde.

Në radhë të parë, Jupiteri i mrekullueshëm do të mbështesë pjesën e njëmbëdhjetë të diellit. Miqësitë, raportet me të tjerët dhe e gjithë bota do të jenë një burim i madh rritjeje dhe force. Nëse dëshiron të shumosh avantazhet, duhet të njohësh sa më shumë njerëz dhe të shpërthesh në horizonte të reja për të zgjeruar rrezen tënde të aksionit drejt vendeve të largëta. Kurrë dhe për asnjë arsye nuk duhet të ndalosh. Mos u ndalo nga pritat e sferës afektive, jeta është e jotja: shijoje. Afërdita, planeti i dashurisë dhe kreativitetit, në të gjitha format do të mbështesë shenjën tënde, duke u nisur nga shkurti deri më 5 qershor. Kjo do të jetë një periudhë kur do të bësh një udhëtim fantastik në universin e dashurisë. Objektivi i vitit: rritja e suksesit, duke synuar në ndihmën e miqve të fuqishëm, si dhe të harrohesh në krenarinë tënde.

Karriera - Për Dashin, në fushën e karrierës, horoskopi thotë se suksesi është i siguruar Statusi dhe reputacioni juaj do te rriten. Puna, inteligjenca dhe aftësia për te bere shume gjera te ndryshme ne te njëjtën kohe do te impresionohe jashtëzakonisht bosin dhe partneret tuaj. Përgatituni për ngritjen e shumëpritur ne detyre qe do t’ju rris besimin ne vetvete dhe entuziazmin. Evitoni investimet e mëdha dhe provoni investimet me kohëzgjatje relativisht te gjate. Mundohuni te kontrolloni shpenzimet e mëdha ne mënyrë qe te kurseni paratë.

Dashuria - Do te arrini energji te përsosur për tu përshtatur me seksin e kundërt. Horoskopin parashikon lajme te mira për te gjithë te shenjës dashit. Sukses ne fushën e dashurisë dhe një jete martesore te bekuar qe do te vazhdoje te kete harmoni ne lidhjet tuaja. Beni disa ndryshime ne sjelljen tuaj dhe mënyrën e komunikimit. Prisni shume mbështetje nga bashkëshorti/ja ose partneri i lidhjes tuaj. Përralla me princin apo princeshën e ëndrrave do te behet realitet.

Familja - Ne atmosferën familjare do te mbretëroje lumturia dhe prosperiteti. Ju do te keni një pozite te respektueshme në rrethin shoqëror. Pune zyrtare do te vijnë me udhëtime te gjata dhe te lodhshme. Beni përpjekje për te dale mire ne studimet tuaja. Nuk do te keni probleme te papritura shëndetësore. Do te keni vështirësi për te përmbushur çdo kërkese te fëmijëve tuaj.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  May 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$