Friday, 2019-05-24, 8:51 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Binjaket (20 Maj – 20 Qershor)
Motoja e tyre eshte: Unë mendoj...

Karakteristikat: Të shpejtë, të shkallët, kureshtar, komunikues, të shoqërueshëm, të zgjuar. Bëjnë shumë punë në të vyejtën kohë. Në fytyrë kanë maskë, dëshirojnë të jenë të dishëm vetëm për vetvete. Kanë dukje dhe shpirt djaloshare.

Planeti: Mërkuri

Profesionet: Jurist, ekonomist, matematikan, shkencëtar, poet, shahist, basketbollist, artist, spiker, argjendar, postier, tregtar, nëpunës, mjeshtër, botues.

Dobesite: I cekët dhe jomirnjohës.

Përgjithshme - Pjesa më e madhe e të lindurve në shenjën e binjakëve vijnë prej një periudhe impenjative, të rënduar e tepër kufizuese për një shenjë fleksibël që i pëlqejnë kontaktet me të tjerët. Të lindurit në 15 ditët e para të kësaj shenje janë gjendur të bllokuar nga detyra e impenjime, nga shpenzime të paparashikuara, nga ndryshime në vendet e punës apo të partnerëve. Gjatë vitit të ardhshëm të gjithë do të ndihen shumë më mirë. Në fakt, 2010 paralajmërohet si vit mjaft i mbarë, me ringjallje e zgjerim të gjithanshëm. Dhe në rast se i ke kaluar pengesat, në vend që t‘i kesh anashkaluar, do të gjendesh i çliruar, do të ndihesh i lirë, i rilindur e do mund të nisësh ngjitjen finale drejt sipërmarrjes mbi të cilën po punon prej kohësh. Të lindurit mes datave 13,14,15,16,17 nën goditjet tinëzare të Uranit do bëjnë mirë t‘i shmangin kthesat e forta dhe vendimet e marra befas, sidomos kur bëhet fjalë për çështje kaq të rëndësishme sa ç‘janë shtëpia apo vendi i punës.

Objektivi i vitit: rilindja, arritja e synimeve ekzistenciale të niveleve më të larta, duke qenë i përqendruar tek ajo që do e dëshiron më shumë për të mos shpenzuar energji të tepërta e pa e lënë veten të biesh në kurthin e shantazheve lidhur me ndjenjat.

Karriera - Horoskopi parashikon për binjaket aftësinë për te ngritur suksesin e biznesit dhe pozitën financiare ketë vit. Rritje impresiononte monetare qe do t’ju stabilizojnë ekonomikisht dhe qe do te pasurojnë mjaft llogarinë tuaj bankare. Performanca juaj e shkëlqyer dhe strategjia ne pune do t’ju ndihmojnë te hyni ne listën e preferuar te shefit tuaj qe mund te pasohet me rritje rroge apo detyre. Biznesmenët e rinj do te vazhdojnë te kenë sukses gjatë gjithë vitit.

Dashuria - Për binjaket e martuar parashikohet te ndjejnë monotoni ne martesën e tyre. Koha perfektë është për beqaret për të të filluar lidhje te reja. Lidhja martesore do te vijoje ne përmirësim dhe do te merrni dashuri te pakushtëzuar nga bashkëshorti apo bashkëshortja juaj. Ne përgjithësi parashikohet një vit i mire ne jetën sentimentale.

Familja - Ne përgjithësi parashikohet një vit i kënaqshëm ne lidhjet tuaja me pjesëtaret e familjes. Ndiqni prioritetet tuaja dhe suksesi do te trokasë në derën tuaj. Për studentet parashikohet një vit i suksesshëm. Do te jeni te interesuar ne studimet tuaja dhe do te dilni mire me provime. Miqtë do t’ju qëndrojnë afër dhe do t’ju ftojnë ne argëtime te ndryshme.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  May 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$