Friday, 2019-05-24, 8:24 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Demi (20 Prill—19 Maj)
Motoja e tij (e saj): Unë kam...

Karakteristikat: Stabil, i durueshëm, i qëndrueshëm, inert. Ka vullnet të jashtëzakonshme. Dëshiron shtëpinë dhe familjen. Anon kah situata materiale. Nuk heq dorë lehtë. Adhuron gjërat luksoze, stolitë, veshmbathjet elegante. Mund të jetë jashtëzakonisht i bukur ose i shëmtuar.

Planeti Venera

Profesionet: Artet e bukura, kreator moide, kultivues i luleve[, ëmbëltori, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, mjek, skulptor, shkencëtar.

Dobesite: Posesivja (pronor). Eksplodon lehtë.

Përgjithshme - Pas disa vitesh të vështira nga aspekti emocional në të cilën të është dashur të modifikosh disa ngjarje të pakëndshme, viti 2008 për demin ka qenë viti i fitoreve të mëdha. Hyn në vitin 2010 në një formë të mirë, përveç rasteve të rralla për të lindurit në dhjetëditëshin e dytë. Nisja e mbarë do të manifestohet në aspektin ekonomik si sigurime, apo një llogari bankare më solid.
I gjithë ky bagazh do të shërbejë për të mbajtur qëndrueshëm pozicionet e tua gjatë muajve të ardhshëm. Në mënyrë sintetike, 2010-ta do të jetë një vit pune i fortë, por që nuk do të shkojë kot. Do të shërbejë për të bërë atë kërcim cilësor që nuk ke pasur kurajën ta bësh deri tani. Planeti mbështetës do të vazhdojë të jetë Saturni, në veçanti për të lindurit nga data 6 deri në 20 maj. I mençuri i zodiakut do të vazhdojë ta përqendrojë vëmendjen te kreativiteti. Është periudha ideale për të vënë në qendër të vëmendjes talentet e tua artistike, por edhe për të kuptuar më mirë atë që dëshiron të bësh në jetë. Puna dhe ndjenjat do të kenë nevojë për një pikë referimi. Urani i paparashikueshëm ofron mundësi të mira për të kryer ndryshime harmonike në jetën e demave të lindur gjatë fazës së fundit kohore të kësaj shenje. Objektivi i vitit: të pranosh pa frikë e kushtëzime përgjegjësi të reja.

Karriera - Horoskopi parashikon ngritur profesionale dhe finacjare. Do te fitoni zemrën e eproreve tuaj dhe do te arrini pozicion te respektueshëm ne kompani apo organizate. Mund te keni disa probleme te vogla ne fillim e vitit. Mos u frikësoni nga pengesat e vogla ne karrierën tuaj. Ngarkesa e tepërt dhe stresi mund te bëhen një pengese e vërtetë për te arritur aty ku dëshironi. Ngritje te papritura ne detyre apo monetare do te jete nje eksperience e mrekullueshme qe do t’ju motivoj gjate vitit.

Dashuria - Horoskopi parashikon tension ne jetën martesore, por me durim, mirëkuptim dhe qetëso te metat mund te rregullohen me bashkëshortin tua. Ndërhyrjen e prindërve apo te vjerit/ vjerres mund te kenë një influence jo te kënaqshme ne lidhjen tuaj martesore. Jepini vetes pakës kohe dhe bëni plane per te rifituar kohen e humbur me njeri-tjetrin dhe çdo gje do te rregullohet. Takimet e papritura me nje te dashur gjate udhëtimeve mund te jene te këndshme per beqaret.

Familja - Horoskopi parashikon konflikte dhe mosmarrëveshje mes anëtareve te familjes. Megjithatë, duke krijuar atmosfera te këndshme dhe duke mbajtur harmoninë e familjes do te keni një jete familjare te qete. Komunikimi balle-për-balle është çelësi i zgjidhjeve te problemeve ne çift. Mundohuni te bëni një pushim nga argëtimet e shumta si muzika, filmat, udhëtimet dhe kushtojini kohe studimeve tuaja për një te ardhme te suksesshme.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  May 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$