Friday, 2019-05-24, 8:06 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Gaforre (21 Qershor – 21 Korrik)
Motoja e tij (e saj): Unë ndjej...

Karakteristikat: Senzual (me shumë epshe), misterioz, besnik, ka imagjinatë të pasur. Është trashëgimtar i hijshëm. E do shtëpinë, familjen. Nuk ka shumë vullnet, është i përkushtuar pijes. Zakonisht edhe nënën e ngushton me ndjeshmëri të tepërt. Kjo është shenja më emotive në astrologji.

Planeti: Hëna

Pprofesionet: Fotograf, aktor, marinar, historian, shkrimtar, piktor, moler, tregtar, ekonomist, udhëtar, arsimtar, psikoterapeut.

Dobesite: Tepër i ndjeshëm, koprrac.

Përgjithshme - Në vitin që sapo kaloi nuk do kenë munguar mundimet e vështirësitë për të lindurit në shenjën e gaforres. Jupiteri kundërshtues sigurisht që nuk të ka dhuruar situata entuziazmuese, ndoshta jo katastrofike, por sigurisht që ndonjë ngjarje të pakëndshme do ta kesh ndeshur rrugës. Nëse ke qenë furnizuar me masa mbrojtëse nga Saturni e Urani duhet të dish që edhe këtë vit që të dy do të vazhdojnë të të mbështesin. Yjet të shohin ta rimarrësh veten në masë të konsiderueshme, ndoshta të duhet të rinisesh e mbase disa çështje janë ende për t‘u formësuar, por më e keqja ka kaluar. Do të gëzosh mbështetjen e energjive pozitive të ardhura nga yjet, të cilat këtë vit do të dinë të të mbushin me vendosmërinë për t‘i shkuar në fund synimeve të tua personale.

Për ta jetuar qetësisht Vitin e Ri duhet më shumë se kurrë të gjesh dhe të mbash një ekuilibër të qëndrueshëm brenda vetes, pasi do të mjaftonte një shkëndijë e vogël për të të shtyrë në krizë. Do jesh para nevojës për shumë garanci, për pika referimi, për dikë tek i cili të mund të hapesh sinqerisht dhe pa frikë.

Objektivi i vitit: të mësosh nga gabimet dhe përvojat e vështira e vitit të mëparshëm dhe të punosh me vetveten për të pasuruar botën shpirtërore.

Karriera - Qysh ne fillim te këtij viti duhet te keni kujdes ne pune dhe ne profesionin tuaj, ngase idetë tuaja mund te marrin kah te gabuar. Merrni shtruar gjerat, analizoni dhe bëhuni me skeptik, pra mos besoni ne çdo pune qe ju ofrohet, dhe vetëm ne ketë mënyre mund ti shmangeni rrezikut te papritur. Sigurisht se ky vit nuk do te jete pa suksese, por rruga drejt suksesit do te jete e gjate dhe e mundimshme. Nëse ju ofrohet ndonjë mundësi për ndryshim te punës, mos e pranoni menjëherë- analizojeni situatën ne detaje ngase me pastaj do te bindeni se nuk keni gabuar pse nuk keni gabuar pse nuk keni dhënë përgjigje te menjëhershme. Po ashtu mos nxitoni me nënshkrimin e kontratave qe ju ofrohen, lexojini ato me vëmendje. Ne përgjithësi, yjet ju këshillojnë te jeni me syçelë.

Dashuria - Parashikohet tension dhe vështirësi ne lidhjet tuaja. Probleme te ngarkuara emotivisht do t‘ju stresojnë se tepërmi, por lidhja mes bashkëshorteve do te përmirësohet dhe do te keni një jete sentimentale te lumtur. Çiftet e pamartuara mund te shkojnë drejt martesës.

Familja - Pjesëtare te familjes do t’ju kërkojnë me shume kohe dhe do duan te ndajnë emocionet e tyre me ju. Mund te jete e domosdoshme qe te tregoni sekrete tuajat personave me te vërtet te besueshëm. Paratë do te jene një debat i nxehte qe do te diskutohet brenda mureve te shtëpisë tuaj. Udhëtimet afatgjata apo te largëta nuk janë te mundshme ne fillimin e vitit. Kushtojini vëmendje te veçante shëndetit tuaj duke u munduar te evitoni sa me shume te jete e mundur problemet shëndetësore.

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  May 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$