Friday, 2019-07-19, 1:25 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Shigjetari (22 Nentor – 20 Dhjetor)
Motoja e tij (e saj): Unë kuptoj...

Karakteristikat: E do lirinë, është entuziast, gaztor, mendjembreht, spirituoz, mendjehollë. Tip sportiv, ka energji të jashtëzakonshme, organizëm të fortë. I do udhëtimet, filozofinë, edukimin. Ka fat. Mburravec, snob, por gati gjithmonë në anën e ligjit.

Planeti: Jupiteri

Profesionet: gazetarët, ambasadorët, juristët, filozofët, shtegtarët botëror, studimet, mjekët, religjioni, drejtësia, kishat, përkatës i institucioneve shtetërore.

Dobesite: I mungon guximi

Përgjithshme - Viti që sapo kaloi thuajse të ka shndërruar në automat që veç i përsërit vetvetes përgjegjësitë: punë, impenjime të pafundme, më shumë energji e ndoshta edhe para të vëna në dispozicion të detyrimeve të shumta. Të gjitha këto rendje e impenjime duhet të të kenë shkaktuar një stres jo të vogël.

Por për shumë prej të lindurve në këtë shenjë, Viti i Ri do të thotë largim prej gjithë këtyre situatave të lodhshme e kthim te interesi për lumturinë vetjake. Nuk do të mungojë ndonjë shpërqendrim apo devijim nga objektivat e rëndësishëm, por dora e fatit do të të udhëheqë drejt rezultateve të shkëlqyera.

E megjithatë, jo gjithë qielli do të jetë tërësisht pozitiv. Në fakt, Saturni do të jetë i ashpër me të lindurit mes datave 8 dhe 21 dhjetor. Planeti racional do të të kërkojë të punosh shumë, të heqësh dorë nga teprimet e veprimet impulsive.

Të lindurit gjatë ditëve të fundit të shenjës do të përballen me shtysa të forta rebelimi, sidomos në kuadrin familjar. Do të jetë mirë që kjo gjë të mbahet shumë parasysh, që do të thotë të mendohesh mirë para se të veprosh, pasi kthimi prapa do jetë më i vështirë nga sa mund të mendosh.

Objektivi i vitit: eksperimentimi me më shumë impulsivitet e me më shumë shpirt përpara mundësive që të shfaqen përpara.

Karriera - Jepini prioritet intuitës tuaj profesionale. Ju do te ndjeni dëshirën për te fituar para ekstra duke përdorur alternativa si ndonjë pune part-time. Mundësitë për te pasur sukses janë te shumta nëse ke edukimin akademik te duhur. Mundësi te mëdha për te pasur benefite do te vijnë ne dorën tuaj por nuk do te keni aspak marrëdhënie te mira me eproret tuaj. Mundohuni te evitoni shpenzime te mëdha dhe te panevojshme.

Dashuria - Për te arritur ne brendësi te dashurisë dhe romancës, biseda te gjata pranë oxhakut me bashkëshortin tuaj do te bënin mrekullia. Tregoni mbështetje te larte për partnerin tuaj nëse është duke u përballur me probleme te çdo lloji.

Mundohuni te evitoni argumente te padëshiruara mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes tuaj nëse dëshironi qe te vazhdoni te kini nje jete martesore plot harmoni.

Familja - Keqkuptime mes pjesëtareve te familjes mund te shkaktojnë stres për ju. Mos jini shume paragjykues dhe mundohuni te përdorni diplomacinë për te shpëtuar nga ndonjë situate familjare e padëshiruar. Do te keni situata festimi ku do te mund te fitoni harmoninë dhe lumturinë tuaj familjare. Ndiqni hobit tuaja qe ju stimulojnë kreativitetin. Mos e teproni me udhëtime te gjata me miqtë. Merrni kurse qe do t’ju ndihmojnë për te zgjeruar horizontin tuaj. Miqtë e mire do t’ju japin këshilla te zgjuara për shqetësimet tuaja.


Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te Klalteria.tk! Angazhohu!

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  July 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$