Friday, 2019-05-24, 8:02 PM
Welcome Guest | RSS

E.L.M

Main | Registration | Login

Virgjeresha (22 Gusht – 22 Shtator )
Motoja e tij (e saj): Unë analizoj...

Karakteristikat: I përpiktë, i ndërgjegjshëm, pedant, racional, i pasigurt (s’i beson askujt). Bashkëpunëtor i shkëlqyeshëm, në të cilin mund të keni mbështetjen. Më shumë beson në arrëse se sa në intuitë. I është përkushtuar shëndetësisë, bujqësisë, port edhe artit. Jeton nga puna e vet.

Planeti Merkuri

Profesionet: Farmaceut, tregtar, shkrimtar, linguist, pianist, piktor, aktor, sportist, jurist.

Dobesite: Vesvesja (hipohondria) shpirtvogëlsia

Përgjithshme - Pas disa vitesh jo të lehtë gjatë 2008-ës vërejte avantazhe të konsiderueshme. Shumë të lindur nën shenjën e virgjëreshës do të kenë mësuar të mendojnë pozitivisht, t‘u gjejnë zgjidhje problemeve që kanë të bëjnë me lidhje të dikurshme apo situatave të pakëndshme në punë. Nëse je mes atyre që kanë ditur t‘u përshtaten ndryshimeve të nevojshme për të përmirësuar vetveten, gjatë vitit 2010 nuk do të të duhet të bësh tjetër veç ta vazhdosh edhe më tej atë proces rritjeje personale, pjekjeje, gjetjes së stilit më pak përzgjedhës e kritik të të jetuarit.

Nuk do të mungojë sensi i përgjegjësisë e kjo do të lejojë t‘u shkosh në fund planeve të tua. I vetmi aspekt negativ (përveç atyre periudhave të shkurtra të ndikuara nga planetët e shpejtë) do të jetë ai i përcaktuar nga kundërshtitë e Uranit. Ky planet i paparashikueshëm mund të shkaktojë një dëshirë të papërmbajtshme për çlirim brenda teje, por gjëja më e mençur do të ishte kujdesi, nuk duhet të reagosh menjëherë ndaj provokimeve të tij me lëvizje të vrullshme. Muajt e fundit të vitit të ardhëm do të jenë më të mirët kur vjen fjala për të ndërmarrë vendime të rëndësishme në jetën dhe karrierën tënde.

Objektivi i vitit: të shqetësohesh më pak në gjykimin e të tjerëve dhe të mos lësh të shpëtojnë rastet e mira për sukses në fushat praktike e sportive.

Karriera - Ata qe i përkasin shenjës te virgjëreshës do te lumturohen kur te shohin zgjerimin e biznesit te tyre. Rritje financiare te papritura do te përmirësojnë situatën tuaj financiare. Për te pasur sukses ne karrierën tuaj , mos i përzieni problemet personale me punën. Evitoni thashethemet mes bashkëpunëtoreve për te mbajtur një reputacion te mire. Besoni ne vetvete dhe ne aftësitë tuaj kreative për te arritur aty ku dëshironi. Përqendrohuni ne investimet tuaja financiare qe parashikohen ne përmirësim ne ketë vit.

Dashuria - Mbani qetësinë nëse dëshironi qe lidhja juaj te vazhdoje. Për te gjithë çiftet e dashuruara parashikohet te kurorëzohen ne martese. Kujdes! Mund te bëheni konfuz nga ndjenjat e përziera qe mund t’ju shkaktoje ndonjë bashkëpunëtor qe mund te behet një pengesë e vërtet ne lidhjen tuaj.

Familja - Do te keni lidhje te mira me familjen tuaj. Sdq ndonjëherë mund te përballeni me ndonjë problem te vogël emotiv qe do te lëkundë qetësinë familjare. Mos u hapni se tepërmi. Kujdes nga shpenzimet e luksit. Evitoni debate te panevojshme me pjesëtaret e familjes

Ora

<3Chat<3

200

Block title

Block title

Our poll

Votoje ket Web
Total of answers: 14

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

...Kerko...

...Kalendari...

«  May 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Block title

Kyqu Ne:

$www.nje-zemer.tk$